Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!

Opera.top-forum

HomePortalKako koristiti ovaj Forum?TražiRegistracijaLogin

Share

Je li to ljubav ili požuda?

Go down 
AutorPoruka
Milorad
Super Administrator
Super Administrator
Milorad

Male
Registracija : 2008-12-06
Godine : 50
Komentari : 5587
Mjesto : Banja Luka

Je li to ljubav ili požuda? Empty
KomentarNaslov komentara: Je li to ljubav ili požuda?   Je li to ljubav ili požuda? EmptyThu Oct 29, 2009 1:06 pm

U savremenom društvu ljubav i požuda često se miješaju. Kako prepoznati je li riječ o ljubavi ili samo o požudi? Postoje znakovi koji to otkrivaju i ako budete dovoljno pažljivi, ne bi trebao biti problem uočiti jeste li zaljubljeni ili vas vodi požuda.

Je li to ljubav ili požuda? Ljubav847988525

Ljubav i požuda zapravo su isprepletene pa je zato ponekad problem otkriti o čemu je zapravo riječ. Najjednostavnije rečeno, požuda se temelji na hormonima, a ljubav na iskrenim emocijama.

Požuda je način koji je odabrala priroda za lakše spajanje ljudi različitog spola kako bi se reproducirali. Bez požude teško da bi uopšte i došlo do ljubavi, jer upravo zbog privlačnosti dvoje ljudi kreće u razvijanje odnosa. Dakle, sve kreće sa požudom, a onda niz faktora odlučuje o tome hoće li se razviti i ljubav ili neće.

Ljubav je najuzvišeniji ljudski osjećaj i zahvaljujući njoj ljudi su spremni učiniti mnoge stvari za koje su prije smatrali da su nemoguće. Prava ljubav određenu osobu čini boljim čovjekom i budi u njoj ono najljepše.

Muškarci zbog požude vode ratove, ali zbog ljubavi stvaraju porodicu i dom. Požuda od žena čini osobe slijepe za očite stvari, a ljubav ih pretvara u stabilne i jake osobe sposobne za mnoge veličanstvene stvari.

Važno je napomenuti da požuda može biti opasna, jer čovjek zaslijepljen njome zaboravlja mnoge važne stvari u svome životu. Ako uzme previše maha, osoba postaje destruktivna, a to ima poražavajuće posljedice za njen život.

Znakovi požude

Usredotočenost na izgled i tijelo: niste još saznali ni ime objekta svog interesa, ali već zamišljate kako izgleda bez odjeće i kakav bi bio seks.

Nezanimanje za razgovor: uopšte nije bitno šta druga strana ima za reći, jer važan je samo seks, a to ne uključuje međusobno otkrivanje informacija.

Seks, seks i samo seks: sa željenom osobom ne želite ići na večeru, u kino ili na izlet, ne želite joj činiti usluge jer je jedino što zapravo želite samo seks.

Povremeni susreti: nije nužno da se često viđate pa to ni ne činite, a susreti su uglavnom inicirani u sitno doba noći i svode se isključivo na krevet.

Bijeg nakon seksa: nakon seksa nema maženja, zajedničkog doručka ujutro i samo brzo želite pobjeći.

Znakovi ljubavi

Snažna hemijska povezanost: u društvu željene osobe sati prolaze kao minute, razgovori su zanimljivi i osjećate magnetsku privlačnost.

Želja za društvom: samo želite boraviti u društvu drage vam osobe i nije vam bitno hoće li biti seksa ili ne.

Maštanje o zajedničkoj budućnosti: imate osjećaj da bi vam život bio prazan bez drage osobe pa smišljate načine kako da trajno postane dio vašeg života, ali i vaše budućnosti.

Upoznavanje sa prijateljima i porodicom: s obzirom da ste sretni svojim izborom, voljenu osobu želite predstaviti svojim najbližima, jer vam je stalo da se i njima svidi

Pružanje podrške: ako osjećate ljubav, stalno ćete imati potrebu štititi svoju voljenu osobu i pružati joj podršku, a sve što ona kaže ili napravi za vas će imati posebno značenje.

Izvor:(24sata.info)

Je li to ljubav ili požuda? Banjal10
Na vrh Go down
http://opera.bosnianforum.com
anemona
Administrator
Administrator
anemona

Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 63
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

KomentarNaslov komentara: Re: Je li to ljubav ili požuda?   Je li to ljubav ili požuda? EmptyThu Oct 29, 2009 2:01 pm

Dobra tema-bravo za izbor!!! Je li to ljubav ili požuda? 863415 Je li to ljubav ili požuda? Icon_biggrin
Na vrh Go down
zvoncica
Obecani/a
Obecani/a
zvoncica

Female
Registracija : 2009-10-09
Godine : 45
Komentari : 144
Mjesto : srbija
Mood : zaljubljena :))))

KomentarNaslov komentara: Re: Je li to ljubav ili požuda?   Je li to ljubav ili požuda? EmptyThu Oct 29, 2009 3:40 pm

da...imam sve simptome ljubavi... :skiss:
Na vrh Go down
http://vilabezkrila.blog.rs
Jolie
Šaljivi Moderator
Jolie

Female
Registracija : 2008-12-13
Godine : 26
Komentari : 1327
Mjesto : Sabac
Mood : Danas se osecam bolje, danas mi sunce sja.. =)

KomentarNaslov komentara: Re: Je li to ljubav ili požuda?   Je li to ljubav ili požuda? EmptyWed Nov 11, 2009 5:05 pm

i ja imam sve simptome ljubavi... Smile Smile Smile

^..^ Nisi ti kriv sto si u blizini bio tako daleko, mada cisto sumnjam da ces ikom biti blizi... Ti stvarno nemas nikakve veze sa tim, sto vise nikom ne dam da mi se tako priblizi... Donosio si stvari koje me vesele, valjda svako dobije ono sto zasluzi.. Dobro si znao sto me raduje, ali nikad ono sto me rastuzi..Sta me sad pitas sta mi je, sto nisi pitao ranije..? Sto nisi gledao znakove kraj puta sad nisam vise ni tuzna, ni ljuta.. Svejedno je..!!! ^..^
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Je li to ljubav ili požuda?   Je li to ljubav ili požuda? Empty

Na vrh Go down

Je li to ljubav ili požuda?
Na vrh 
Stranica 1/1