Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opera.top-forum


 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama

Go down 
4 posters

Ocenite pesmu "Dan zaljubljenih"
1
Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Vote_lcap0%Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Vote_rcap
 0% [ 0 ]
2
Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Vote_lcap0%Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Vote_rcap
 0% [ 0 ]
3
Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Vote_lcap0%Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Vote_rcap
 0% [ 0 ]
4
Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Vote_lcap0%Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Vote_rcap
 0% [ 0 ]
5
Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Vote_lcap100%Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Vote_rcap
 100% [ 2 ]
Ukupno glasova : 2
 

AutorPoruka
Milorad
Super Administrator
Super Administrator
Milorad


Male
Registracija : 2008-12-06
Godine : 54
Komentari : 5587
Mjesto : Banja Luka

Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Empty
KomentarNaslov komentara: Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama   Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama EmptySat Feb 14, 2009 12:05 pm

Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Riblja_corba
Rok grupa Riblja čorba frontmena Bore Đorđevića objavila je novi, 18. po redu, album "Minut sa njom", u izdanju "City Records”.

Album sadrži 13 uglavnom ljubavnih pesama, što je ranije Đorđević najavio agenciji Beta, rekavši da njegova grupa priprema "ljubavi album, muzički dosta mirniji, koji će mnogo manje opterećivati nekim težim sadržajima".

Rokerski buntovnička i poletna "Radiću šta god hoću" koja otvara album, jedina je neljubavna pesma.

U kakvom je raspoloženju Đorđević pisao stihove oktrivaju naslovi "Gde li je ljubav?", "Bože koliko je volim", "Krilati pegazi", "Odlazim", "Minut sa njom", "Uspomene", "Moj Jenki Going Home", "Muško od plastelina", "Orfej", "Razmažena devojčica", "Dan zaljubljenih" i "Ja se zaista ne sećam".

Povodom praznika emocija pročitajte i preslušajte Borinu pesmu

Srećan ti Dan zaljubljenih

Jednu sam poznavao, ista ti
tada sam verovao u cuda
i bio ubeđen da ce pristati
da se za mene uda

Izgledom tvoja verna kopija
kazem ti, potpuno ista
ona je osmehom znala da opija
i da od srece blista

Srecan ti dan zaljubljenih
kazi zasto me ostavi
pa nisam jedan od zastupljenih
na tvojoj privatnoj proslavi

Srecan ti dan
srecan ti praznik zaljubljenih
srecan ti dan
srecan ti praznik zaljubljenih

Naravno da je slucajna slicnost
znala je da voli, za razliku od tebe
bila je potpuno druga licnost
koju sam voleo vise od sebe

Kada je bilo sve kako treba
ti si se, kao uvek izmakla
onda sam pao sa sedmog neba
pravo u deveti krug pakla


Muziku su pored Đorđevića, radili po "Čorbinoj" tradiciji i ostali članovi grupe basista Miša Aleksić, bubnjar Vicko Milatović, gitarista Vidoja Božinović i klavijaturista Nikola Zorić.

Album "Minut sa njom" je sniman od 7. novembra do 27. decembra prošle godine u Pinkovom studiju u Beogradu sa producentom Milanom Popovićem.

Riblja čorba je krajem prošle godine navršila 30 godina postojanja, kada je prvi singl "Lutka sa naslovne strane/On i njegov BMW", objavio PGP RTB, 7. decembra 1978. godine. I posle tri decenije na sceni, Đorđević kaže da je bend i sa novim albumom uspeo da zadrži "ono što je najvažnije - radoznalost i ljubav prema muzici".

Prethodni studijski album "Trilogija" (2005-2006), Riblja čorba je u martu 2007. godine promovisala velikim koncertom u Beogradskoj areni, koji je objavljen kao živi album i DVD "Gladijatori u BG areni".

Borisav Đorđević, koga retko ko zove drugačije nego “Čorba”, otvorio je nedavno i “Čorba kafe” u Beogradu, kao mesto negovanja žive rok svirke, muzike 70 i 80-tih godina, afirmacije mladih bendova i rok načina života.
Na vrh Go down
https://opera.bosnianforum.com
AKI
Administrator
Administrator
AKI


Male
Registracija : 2009-05-04
Godine : 37
Komentari : 1956
Mjesto : Tamo negde

Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama   Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama EmptySun Jun 07, 2009 9:27 pm

Sta reci RIBLJA CORBA SVE NJIHOVE PESME SU VRH king
Na vrh Go down
Jolie
Šaljivi Moderator
Jolie


Female
Registracija : 2008-12-13
Godine : 31
Komentari : 1327
Mjesto : Sabac
Mood : Danas se osecam bolje, danas mi sunce sja.. =)

Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama   Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama EmptySun Jun 07, 2009 9:31 pm

slazem se sa tobom... ali "Boze koliko je volim" i "Razmazena devojcica" su VRH!!!
Na vrh Go down
AKI
Administrator
Administrator
AKI


Male
Registracija : 2009-05-04
Godine : 37
Komentari : 1956
Mjesto : Tamo negde

Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama   Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama EmptySun Jun 07, 2009 9:47 pm

Smile Smile Smile Smile Smile
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama   Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama EmptyTue Nov 10, 2009 10:53 pm

Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama   Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama EmptyTue Nov 10, 2009 10:54 pm

Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama   Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama EmptyTue Nov 10, 2009 10:54 pm

Na vrh Go down
Sponsored content





Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama   Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama Empty

Na vrh Go down
 
Riblja čorba: 13 novih ljubavnih pesama
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Tekstovi pesama...
» Povratak 'Novih fosila'
» Akvarijumske Ribe
» Nazivi pesama--zadnje slovo..
» KREM-CORBA OD GLJIVA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Opera.top-forum :: UMJETNOST I KULTURA :: MUZIKA-
Idi na: