Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opera.top-forum


 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Poeziju ce svi pisati

Go down 
AutorPoruka
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poeziju ce svi pisati Empty
KomentarNaslov komentara: Poeziju ce svi pisati   Poeziju ce svi pisati EmptyTue Mar 09, 2010 1:36 am

Pesnici nikad ne umiru. Fizički da, duhovno ne, već ostaju da žive zauvek obeležavajući nečije živote, nagoneći ljude da se vole, da puste suzu, da se nasmeju, političare da sa ushićenjem i ponosom izgovaraju reči iz nekih patriotskih pesama, glumce da vešto glumatju opis poeme koju prepričavaju.

Ja sam poeta. Tako kažu kritičari. Tako su rekli recezenti. Nikada sebi nisam davao titulu pesnika dok mi je ljudi iz sveta poezije nisu dodelili. I sada se polako navikavam na pisanje te magične reči : pesnik, ja pesnik.



Ali ja sad ne želim da pričam o pesmama koje postavljam na blogu, već o nekim pesnicima koji su obeležili jedno vremensko razdoblje i svoju večnost preneli na neka buduća vremena. Ja kao pesnik nemam idole, jer nekako idol ide više uz neku muziku, neki sport. Ja imam tačnije trojicu pesnika koje jako volim čitati, tačnije volim ih slušati.

Ne, njihovi glasovi ne postoje, ali su se neki ljudi potrudili da se njihovi stihovi čitaju i snimaju i tako prezentuju slušaocima.

Volim da čitam Branka Miljkovića, Željka Krznarića i Rabindranata Tagoru. Njih troje su su neki moj lični planetarni sistem oko kojeg volim da kružim. Branko Miljković sa pesmom Uzalud je budim, u meni izaziva erupciju osećanja, koje ja preživljavam slušajući ili čitajući tu pesmu. Tu pesmu ja nekako najviše volim.

Željko Krznarić je pesnik, ,,koji mi leži,, Moja poezija je jako bliska njegovoj i srećan sam što mogu da na svoj način razumem njegove stihove.

Neću skrivati. Na you tube ima postvljena pesma od Željka, ,,Umro sam,,

Kada slušam tu pesmu ja plačem. Iako muškarac, ja ne krijem da plačem.

I plačem tako da ronim suze, da mi grlo postaje suvo, a vrat mokar od suza. I ne brišem suze već ih pustam da se slivaju niz moje lice praveći potoke mog emotivnog doživljaja.



Eto, malo sam dočarao svoje shvatanje čitanja i slušanja poezija. Branko Miljković je lepo napisao : ,,Poeziju će svi pisati, istina će prisustvovati u svim rečima,,



Laku noć poete, dobro jutro pesnici, dobar dan lirici, dobro veče stihotvorci!

NN

Na vrh Go down
 
Poeziju ce svi pisati
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Opera.top-forum :: UMJETNOST I KULTURA :: KNJIŽEVNOST :: LJUBAVNA POEZIJA :: TUZNE ROMANTICNE PRICE-
Idi na: