Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opera.top-forum


 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Ovo bas jeste za psihoanalizu i to debelu.....

Go down 
AutorPoruka
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Ovo bas jeste za psihoanalizu i to debelu..... Empty
KomentarNaslov komentara: Ovo bas jeste za psihoanalizu i to debelu.....   Ovo bas jeste za psihoanalizu i to debelu..... EmptyThu Apr 15, 2010 7:14 pm

Stoko neljudska
Zver koja hoda na dve noge u beogradskom naselju Medaković odsekla sve četiri šape ženki psa staroj oko godinu dana
Ovo bas jeste za psihoanalizu i to debelu..... 00pas3fgfgfg
Koji monstrum može keru da odseče sve četiri šape, rekao je više za sebe taksista koji je upravo završio razgovor telefonom i primio me u svoj automobil.
Rekao sam mu na koju adresu da me vozi i pitao ga, novinarski, o čemu je reč.
- Sad mi ćerka javlja... Smestili su kerušu u neko društvo za zaštitu životinja. Njoj je neka zver odsekla sve četiri noge - kazao je on.
Nisam mogao da verujem.
Nekoliko sati kasnije dobio sam fotografije koje i vi vidite.
Uz fotografije i propratni tekst:

“U utorak 13. aprila na Medakoviću 2, u ulici Radovana Simića Cige, nađen je pas. Nežna i plaha ženka stara oko godinu dana kojoj je još neidentifikovani monstrum u ljudskom obliku, očigledno opasan psihopata, odsekao sve četiri noge. Tako zverski osakaćeno kuče puzalo je na patrljcima koji su mu preostali ne bi li se domoglo neke mrvice hrane i kapi vode. Bez glasa, usamljeno u svojoj muci. Da bismo je tako istraumiranu i prestravljenu uopšte odveli kod veterinara, morali smo da pozovemo Dejana iz udruženja Akcija život(inje), koji je vaspitač, i da je izvučemo, pošto se sakrila ispod kola. Interesantno je da, iako u bolovima, gladna i dehidrirana, i pored svih trauma, ova kujica, koju smo zbog njene dobre naravi nazvali Mila, nije pokazala ni trunku agresivnosti.

Zapitajmo se ko to živi među nama? Ko je u stanju da počini takvo zverstvo? Da li možemo i smemo ostati nemi, kad je jasno da se takve psihopate ne bi libile da naude ni ljudima? Da li stvarno treba da zatvaramo oči i čekamo da nasrnu i na nas? Mali je korak od zverstva nad životinjama do zverstva nad ljudima!”

Jadna keruša odvedena je zahvaljujući dobrim ljudima kod Momira Ranđelovića, veterinara koji joj je pružio prvu pomoć:
- Nisam mogao da verujem kada sam video jadnog psa. Bila je u stanju šoka, dehidrirana, uplašena... Izgubila je i dosta krvi, došlo je i do infekcije... Sada je na terapiji antibioticima i nalazi se na oporavku u stacionaru.

Nađimo Mili dom
Sudbina Mile zavisi od ljudi dobre volje. Keruša pokazuje veliku želju da preživi. Ostaje na onima koji imaju veliko srce da se jave i usvoje Milu. Ili da pokažu želju da pomognu njen oporavak.

Napravimo proteze
Želeli smo da pomognemo. Prvo što smo uradili - pozvali smo Veterinarski fakultet i pitali da li se keruši mogu napraviti proteze. Nažalost, kod nas se to ne radi.
- Pretpostavljam da se takva intervencija može sprovesti u Mađarskoj ili Sloveniji, gotovo sigurno u Austriji - rekao je Momir Ranđelović, veterinar u čijem se stacionaru nalazi obogaljena keruša.
- Ipak, moram reći da nije u pitanju nikakva svemirska tehnologija. To bi moglo da se načini i usred Beograda. Jednostavno, potrebno je napraviti precizan snimak, dobar kalup i odatle krenuti dalje. To bi se i u “Rudom” sigurno moglo izvesti - kazao je on za naš list.



Ovo samo bolestan mozak moze uradit-strasno je saznanje da takvi bolesnici zive medju nama....
Na vrh Go down
 
Ovo bas jeste za psihoanalizu i to debelu.....
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Opera.top-forum :: LIFESTYLE :: ZDRAVLJE :: PSIHOLOGIJA i PSIHIJATRIJA-
Idi na: