Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opera.top-forum


 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Opera Unite PODESAVANJE!

Go down 
3 posters
AutorPoruka
morki
WEBMASTER
WEBMASTER
morki


Male
Registracija : 2008-12-06
Godine : 39
Komentari : 1006
Mjesto : Rijeka
Mood : depresija pred smrt!

Opera Unite PODESAVANJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Opera Unite PODESAVANJE!   Opera Unite PODESAVANJE! EmptyMon Sep 07, 2009 1:50 pm

Pošto je puno ljudi skinulo Operu UNITE a nekima nije jos jasno kako funkcionira bilo bi fer da netko poduzme nesto i napise jedan TUTORIAL kako podesiti Operu UNITE da funkcionira savrseno u par koraka.


Ja cu objasnit onako kako sam ja do sad radio i proradilo je bez problema,a za probleme poslje toga ja ne grantiram 100% da cu moci popraviti.

Pa da zapocmem:

Prvo sto trebate napraviti je posjetiti takozvani Opera Sajt i skinuti Opera Unite (v10.00).

Pokrenite Opera Installer i instalirajte tocno onako kako vam se nude opcije.(Za napredne korisnike molim da pripaze na direktorij koji instaliravaju)

Zatim...

Pokrenite Opera Unite (Shrotcut koji dobijete na desktopu nakon instalacije).

Slikovno cu prikazat sljedece opcije koje morate odabrat:

Opera Unite PODESAVANJE! Screenshot002r

Klik na Tools (ili Alati kako gdje) zatim nadjite kao sto je prikazano na slici (gore)! (NAPOMENA!: onako kako meni pise nemora znacit da ce i vama pisat ali redosljed opcija je isti)

Nakon sto ste odabrali onako kako je prikazano otvorit ce vam se novi prozor i pitati ocete li aktivirati Opera Unite vi idite Next-> na sto ce vam se ponovo otvorit novi prozor di morate unjeti podatke da se registrirate prvo na MyOpera.

NAPOMENA!! Ako ste vec korisnik MyOpere Onda odaberite opciju pod nazivom "I already Have an account" (Slika dolje)!

Opera Unite PODESAVANJE! Screenshot1f

Upisite vase podatke pa zatim prosljedite dalje.

Nakon sto ste uspijesno sve rijesili pojavit ce vam se od Opere prozor i satrane jedna nova opcija (slika dolje):

Opera Unite PODESAVANJE! Screenshot11

Ja cu uzet u primjer "File Sharing" module:

Dupli klik na "File sharing" i zatim ce se otvorit prozor (slika ispod):

Opera Unite PODESAVANJE! Screenshot12

Oznaceno "crveno" je di morate unjeti vasu destinaciju foldera gdje cete stavljati fajlove koje zelite djeliti.
Znaci Npr: (klik na Choose tipku)
U MyDocuments folderu naprvite folder "Opera Unite tools" i u tom folderu napravite jos jedan folder po imenu "File Sharing".

Nakon sto ste podesili destinaciju foldera mozete staviti neke od vasih "test" fajlova u njega i ukljuciti Opera Unite da radi.

Kako dati nekome link vaseg Unitea da skida od vas??

Odite na svoj Opera Unite HOME i sa vase desne strane bit ce link koji trebate kopirati. (slika dolje)

Opera Unite PODESAVANJE! Screenshot2

Ovaj link morate kopirati i dati nekome tko zeli skidati od vas.

Ovo je ono sto sam ja napravio i radilo mi je isprve,a za ostalo potrazite vise na Opera Unite sajtu ili sacekajte moju dobru volju dok ponovo ne otvorim neki tutorial :lol2:

Pa eto...uzivajte nadam se da ce pomoc nekima 🆒


Morki: komentar modifikovan dana: Tue Sep 29, 2009 9:03 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Milorad
Super Administrator
Super Administrator
Milorad


Male
Registracija : 2008-12-06
Godine : 54
Komentari : 5587
Mjesto : Banja Luka

Opera Unite PODESAVANJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Opera Unite PODESAVANJE!   Opera Unite PODESAVANJE! EmptyMon Sep 07, 2009 5:49 pm

eto vidis kad hoces kako mozes to ljepo objasniti Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
https://opera.bosnianforum.com
morki
WEBMASTER
WEBMASTER
morki


Male
Registracija : 2008-12-06
Godine : 39
Komentari : 1006
Mjesto : Rijeka
Mood : depresija pred smrt!

Opera Unite PODESAVANJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Opera Unite PODESAVANJE!   Opera Unite PODESAVANJE! EmptyTue Sep 08, 2009 1:14 pm

Postoji i klip samo je na engleskom koji objasnjava kako podesiti Unite


Izvor ovog filmica mozete naci ovdje
Na vrh Go down
stena85
Novi korisnik
Novi korisnik



Male
Registracija : 2010-12-22
Komentari : 3

Opera Unite PODESAVANJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Opera Unite PODESAVANJE!   Opera Unite PODESAVANJE! EmptyWed Jan 05, 2011 5:45 pm

A cemu on sluzi?
Na vrh Go down
morki
WEBMASTER
WEBMASTER
morki


Male
Registracija : 2008-12-06
Godine : 39
Komentari : 1006
Mjesto : Rijeka
Mood : depresija pred smrt!

Opera Unite PODESAVANJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Opera Unite PODESAVANJE!   Opera Unite PODESAVANJE! EmptyWed Jan 05, 2011 6:14 pm

Citat :
A cemu on sluzi?

Opera Unite ti omogučuje da na sam "opera preglednik" instaliraš aplikacije koje imaju podršku da kad uključiš UNITE opciju sam hostaš svoj server i stvarčice koje želiš podjelit sa nekime bez da uplodaš igdje i mučiš se sa registracijama i limitima.

Kad prvi puta pokreneš Unite onda ti se ponudi več nekoliko aplikacija:
- File sharing
- Fridge
- media player
- Messenger
- Photo sharing
- Web server

Ima još mnogih koje se mogu instalirat,ali ove dodju zajedno sa instalacijom.

Navest ču samo za PHOTO SHARING i WEB SERVER šta zapravo rade aplikacije:

- PHOTO SHARING -> Ova aplikacija je zanimljiva...barem meni jer sa njome možeš kreirati album na svom kompu i podjeliti ga sa frendovima bez da moraš igdje uploadat slike!
-WEB SERVER -> Ova aplikacija omogučuje ti da imaš hosting servera ravno sa svog kompjutera.(Trebaš samo znati sa web dizajnom i html kodovima) a možda i više ovisi koliko daleko misliš iči.

Za sve ovo važna je registracija ovdje -> http://my.opera.com/community/

Nadam se da je ovo pomoglo Smile
Na vrh Go down
Gost
Gost




Opera Unite PODESAVANJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Opera Unite PODESAVANJE!   Opera Unite PODESAVANJE! EmptyFri Jun 24, 2011 6:34 pm

Haha..bas volim kad M ovako slikovito objasni,pa i ja nesto skontam Opera Unite PODESAVANJE! 748960
Na vrh Go down
Sponsored content





Opera Unite PODESAVANJE! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Opera Unite PODESAVANJE!   Opera Unite PODESAVANJE! Empty

Na vrh Go down
 
Opera Unite PODESAVANJE!
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ~Opera~ podesavanje chata
» Opera 10.00B/Opera Unite!
» Opera 11!!!
» Opera 10.10 - free download
» Opera top forum

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Opera.top-forum :: TEHNIKA I TEHNIČKO INFORMATIČKA-PODRŠKA :: OPERA I CHAT-
Idi na: