Komentari : 1433
Mjesto : Banja Luka
Mood : Olympic Lyon!!!

Turneja Partizana po NBA Empty
KomentarNaslov komentara: Turneja Partizana po NBA   Turneja Partizana po NBA EmptyMon Sep 28, 2009 11:50 am

Partizan pobeđuje i u SAD

Turneja Partizana po NBA 14854848974ac0680edd42c391088926_big
Košarkaši Partizana uspešno su započeli svoju američku turneju, pošto su u veoma uzbudljivoj utakmici pobedili ekipu Srednjeg zapada rezultatom 88:82.

Utakmica je bila neizvesna od početka do kraja a košarkaši Partizana su u završnici uspeli da prelome meč i ostvare prvu pobedu. Najefikasniji u redovima ’crno-belih’ bio je Jan Veseli sa 19 poena, a pratili su ga Aleksandar Rašić sa 16 i Aleks Marić sa 13 poena. U ekipi Midvest Ol Stars Braun je postigao 24 poena, a Skot Polard 12.

Navijači su u dvoranu Univerziteta Perdju počeli da dolaze već sat ipo pre početka utakmice, noseći srpska i ’crno-bela’ obeležja. U uvertiri glavnog događaja večeri, odigrao se revijalni meč između srpskog kluba iz Čikaga, Belih orlova koji su se sastali sa svojim vršnjacima iz Čikaga.

Košarkaši Partizana ozbiljno su počeli utakmicu i ubrzo su stekli prednost od 8:2. Uprkos brzoj igri, koja je više odgovarala ’crno-belima’, ekipa Srednjeg zapada je uspela da preseče nekoliko napada Partizana i da povede sa 13:12. Ipak, po isteku prvih 12 minuta utakmice, Partizan je otišao na prednost sa košem prednosti – 20:18.

U drugoj četvrtini, Partizan je trojkom, a zatim i sa dva atraktivna zakucavanja nastavio seriju započetu u prethodnoj četvrtini od 13:0, za vođstvo 29:18. Sve što je ekipa Srednjeg zapada uspela da uradi u tim momentima, bila je mini serija od 5:0, posle čega se na odmor otišlo rezultatom 40:30 za ’crno-bele’.
Turneja Partizana po NBA 5945454114ac0721242a9f264913096_big

Drugo poluvreme je takođe počelo atraktivnim zakucavanjima i posle sjajne igre, šampion Srbije je došao do najveće prednosti na meču – 55:38. Ekipa Srednjeg zapada je uzvratila serijom 10:0, ali su košarkaši Partizana u poslednji period igre ušli sa prednošću od 63:58.

Poslednjih 12 minuta igre donelo je puno neizvenosti. Protivnik ’crno-belih’ je uspeo da smanji na samo dva poena razlike – 66:64, a zaitim i da povede posle dužeg vremena (69:68). Ipak, košarkaši Partizana su pokazali odličnu koncentraciju u prelomnim momentima utakmice i na kraju su zasluženo slavili sa 88:82.

Po završetku utakmice, šampioni Srbije ostali su na terenu da se upoznaju i fotografišu sa prisutnim navijačima, koji je bilo prisutno oko 1.500.

Naredni meč Partizan igra sa istim protivnikom u sredu uveče, a susreti sa Denverom i Finiksom zakazani su za 3. i 6. oktobar.

Partizan – Midwest All-Stars 88:82 (20:18, 20:12, 23:28, 25:24)

Partizan: Sinovec, Kecman 12, Milošević 9, Rašić 16, Lešić, Mitrović 2, Božić 3, Marić 13, Rakočević, Veseli 19, Đekić 8, Vraneš 2.
Midwest All-Stars: Dagans, Wright 8, Berdiel 16, Brown 24, Ofoegbu 3, Booyer 2, McDonald 6, Pollard 12, Krabbenhof, Cismark 2, Traylon 9.
Mihajlo
Mihajlo

Male
Godine : 34

KomentarNaslov komentara: Re: Turneja Partizana po NBA   Turneja Partizana po NBA EmptyThu Oct 01, 2009 10:02 am

Košarkaši Partizana još ubedljiviji
Turneja Partizana po NBA 15559681754ac458d5c49f4051670596_big
Košarkaši Partizana zabeležili su u Detroitu pobedu od 101:81 (19:14, 19:19, 30:17, 33:31) nad ekipom Midvest ol-stars u okviru svoje severnoameričke turneje.

Partizan je tako i drugi put savladao ekipu Srednjeg zapada, ovaj put znatno ubedljivije. Najefikasniji u redovima ’crno-belih’ bio je Aleks Marić sa 18 poena, Aleksandar Rašić je postigao 16, a Dušan Kecman i Žarko Rakočević po 13 poena. Naredni meč na severnoameričkoj turneji, Partizan igra protiv NBA ligaša Denvera trećeg oktobra.

Košarkaši Partizana su utakmicu počeli nešto nesigurnije, uz nekoliko izgubljenih lopti. Ipak, ekipa Srednjeg zapada to nije iskoristio pa je rezultat bio nerešen 6:6. Čvršćom odbranom i sigurnijom igrom u nastavku, ’crno-beli’ su serijom od 7:0 došli do vođstva od 13:9. Do kraja prve četvrtine košarkaši Partizana su sačuvali prednost, pa se četvrtina završila rezultatom 19:14 za ’crno-bele’

Početkom meča, u istom napadu jače udarce dobili su Veseli i Đekić, zbog čega je dvojac Partizana napustio parket i do kraja meča se nije vraćao u igru.

Partizan je dobro počeo drugu četvrtinu, postigavši tri trojke, čime je sačuvao prednost – 30:23. Ipak, nakon nekoliko izgubljenih lopti i loše organizovanih napada, ekipa Srednjeg zapada prišla je na samo koš zaostatka – 31:29. ’Crno-beli’ su zaigrali nešto bolje u nastavku pa se na poluvreme otišlo rezultatom 38:33.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala Beograđanima. Partizan je serijom od 10:0 došao do dvocifrene prednosti 48:38, a ubrzo zatim su došli i do najveće prednosti na meču 68:49.

U poslednjem kvartalu ’crno-beli’ su sačuvali ubedljivu prednost koju su stekli, pa su na kraju zasluženo trijumfovali sa 101:81.

Trener Partizana Duško Vujošević bio je izuzetno zadovoljan posle meča.

"Veoma sam zadovoljan. Prvo što je sudar Veselog i Đekića mogao da se završi mnogo gore, na sreću nije ostavio teške posledice. Zadovoljan sam i što smo reagovali, dobro odigrali. Protivnička ekipa je došla u punom sastavu, jači nego na prošloj. Za ovaj momenat i našu mladu ekipu bili su dobar partner. Istakao bih da mso u dobrom periodu igrali sa mladim igračima, gde bih posebno pohvalio Lučića, ali i Mitrovića i Sinoveca. Raduje me što su oni bili na parketu kada se utakmica prelamala i što su imali kvalitet da želju realizuju“, rekao je Vujošević.

Sledeći meč Partizan igra u Denveru sa istoimenim NBA-ligašem trećeg oktobra.

Partizan – Midwest All Star: (19:14, 19:19, 30:17, 33:31 ).

Partizan: Sinovec 9, Kecman 13, Milošević 8, Rašić 16, Lučić 8, Bešović 2, Mitrović 10, Marić 18, Rakočević 13, Vesely 2, Đekić, Vraneš 2.
Midwest All Stars: Grays 10, Wright 2, Berdiel 18, Brown 2, Ofoegbu 3, Famutimi 12, Butler, Pollard 1, Cleavs 12, Krabbenhof 7, Traylor 14.