Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opera.top-forum


 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Petak 13.

Go down 
AutorPoruka
Jolie
Šaljivi Moderator
Jolie


Female
Registracija : 2008-12-13
Godine : 31
Komentari : 1327
Mjesto : Sabac
Mood : Danas se osecam bolje, danas mi sunce sja.. =)

Petak 13. Empty
KomentarNaslov komentara: Petak 13.   Petak 13. EmptyMon Aug 10, 2009 9:15 pm

Jednog kisnog dana Tea je setala ulicom grada. Bila je u mantilu i cizmama, koje nisu bile takve da bi je stitile od kise. Volela je da seta po kisi. Uvek je govorila da joj pomaze da odkloni svakodnevne probleme.

Tea je bila ucenica, i imala je petnaest godina. Bila je odlican djak, dok nije srela njegove plave oci i dok jedno drugom nisu rekli "zdravo". Od tog dana su njeni videli da se sa njom nesto desava. Pocela je da se sminka i oblaci suknje i haljine, a do tada je nisu mogli izvuci iz farmerki. A onda je njen otac nasao Kristijanovu sliku u fioci... Od tada nije smela da izlazi napolje. Kada joj je kasnio autobus, roditelji joj nisu verovali. Tea je svakoga dana bila tuznija i tuznija, nije ga mogla izbaciti iz glave, jer joj se pricestio za suze. Jos se nisu ni poznavali, a znali su da pripadaju jedno drugome.

Zajedno su setali po kisi, a odmah bi Tea rekla: "Ajmo pod nase drvo". A onda bi dugo sedeli na klupi ispod drveta i pricali.To je trajalo sest meseci. Sest meseci sunca, ljubavi, nezaboravne ljubavi.

Onda su Teu poceli pratiti, a ona je razmisljala o samoci. Pocela je da prica Kristijanu, al je on sve najmanje od nje krio. Zatim je sedela u svojoj sobi i pokusavala da prica sa svojom majkom, ali ona nije marila za nju. Mama je progovorila sa Teom, a Tea je rekla: "Cujes li kako se lepo i tiho cuje".

Kristijan je stalno cekao na klupi ispod drveta, ali Tea nije dolazila. Nije je bilo, i kad bi neko pitao za nju, svi su cutali. Tea se potpuno promenila. Drugarice su joj rekle da Kristijan odlazi iz grada. On govori: "Tu sam nasao i izgubio srecu".

Voz je kretao u 14.00 sati. Ona se vracala iz skole, nije otisla kuci vec na stanicu. Nasla je voz koji je trebao krenuti i nasla je i njega, pune oci suza. Video je Teu i iskocio, cvrsto je zagrlio. Oboje su plakali. Kristijan je rekao: "Sta cemo Tea, sta da radimo, da bismo ziveli srecno?". Ona ga je gledala i njegove plave oci, a suze su joj postale teget. Cutala je i jecala. Voz je vec krenuo: "Zbogom Tea, mozda cemo se nekad sresti. Ja odlazim, a ti znaj da te jos uvek volim". Dugo je mahao, a ona je stajala i dugo mahala za vozom. Nekako je nasla put do kuce i odmah je otisla u svoju sobu.

Odlucila je da se ubije. Kad su joj roditelji otisli na posao, jos je uvjek sedela u svojoj sobi i razmisljala. Bio je Petak 13. Usla je u kupatilo i pustala toplu vodu i usla u kadu. Pocela je histericno da se smeje drzeci zivot u rukama, dok je umirala govorila je Kristijanovo ime. Tea je polako i sigurno koracala u smrt. Otac je usao u kupatilo i poceo je da vice: "Ja sam kriv za sve, za sve!". "Ja sam je ubio!". Zena ga nije razumela, ali kad je dosla pala je u nesvest. Dosla je hitna pomoc, ali je bilo prekasno... U njenoj sobi su nasli pismo, pisalo je:

Petak 13,
Dragi oce: "Nemoj da se ljutis na mene. Ovo je bilo najbolje i najlakse resenje. Nije me bolelo. Moj Kristijan je otisao iz grada, a ja zauvek iz ovoga sveta. Vi ste jos mladi. Ako budete imali kcerku, dajte joj ime Tea. Neka ima ono sve sto nisam ja imala. Neka bude srecna. I poslije svega VOLI VAS VASA TEA".

Dan posle Teine smrti stiglo je pismo od Kristijanovih roditelja, pisalo je:

Subota 14,
Draga nasa Tea: "Kristijan nije vise ziv. Od kada se vratio, delovao je nikako, izgubljeno. Bio je petak 13. Ovde je padala kisa, nije hteo da ponese kisobran, ne znam zasto. Drug mu je rekao da se skloni sa puta zato sto su kola nailazila, Kristijan ga nije poslusao i kola su ga udarila. Na smrt nam je rekao: "Ja moram svojoj Tei, ona me zove." Dao mi je adresu da ti napisem DA TE JE PUNO VOLEO. Kristijanovi roditelji!

Otac i majka su dobili cerku i nazvali su je Tea. Imala je sve sto Tea nije. Sad Sad Sad


by anonymous
Na vrh Go down
 
Petak 13.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ....petak...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Opera.top-forum :: UMJETNOST I KULTURA :: KNJIŽEVNOST :: LJUBAVNA POEZIJA :: TUZNE ROMANTICNE PRICE-
Idi na: