Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Dobro dosli na "OPERA.TOP- PORTAL"
Pozivam vas da se potpuno besplatno
registrujete i ucestvujete u daljnjem
uredjivanju Portala i diskutovanja na
"OPERA.TOP-FORUMU"
Hvala !!!
Opera.top-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opera.top-forum


 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Poruka za danas......

Go down 
2 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyMon Sep 14, 2009 6:34 pm

Tako to ide: najpre nekome oprostiš nešto, a onda oprostiš sebi što si mu oprostio. Kao vakcina: primiš najpre malu dozu, vrlo malu, koliko može tvoj organizam da podnese i odjednom postaješ imun i na ono najgore. I ne primetiš kada si postao drugi čovek, kako te se neki virusi ne dotiču, kako je neki deo tebe, nežan i osetljiv, nestao zauvek. Kad jednom pomeriš granice svoje tolerancije, onda je besmisleno da ih vraćaš nazad, jer ćeš sam sebi da izgledaš kao budala, što nije nimalo prijatno.
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyMon Sep 14, 2009 7:36 pm

Da draga River,ponekad osetis srecu i radost kada neko pokaze da si mu potreban,pozeljan i onda zbog zivota koji kljuca osetis da prestaje potreba za tobom,prezasicenje,a to zna da boli,da boli tako jako.,da jako.Uvek sam to odbolovala i nikada nisam zaboravljala kakav je to osecaj.I uvek kada nesvesno dozvolim sebi da se to dogodi,cini mi se da je jos teze.Mozda i suza pomogne da se zaboravi.Kao da je jesen vec u moj zivot krocila.....
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyTue Sep 15, 2009 4:17 pm

Sve sto nas snadje ima svoj smisao, a ipak to tesko shvacamo. Takodjer, u Knjizi zivota, svaki list ima dvije strane. Jednu ispisujemo mi, ljudi, nasim planovima, zeljama i nadanjima, ali drugu puni odredjenje, i ono sto ono odredi; rijetko se sa nasim ciljem podudari.

Ko moze rukopis sudbine unaprijed razaznati? Ali, ako sta isprva nismo mogli procitati, poslije moramo pretrpjeti. Nasa razmisljanja i htijenja zadiru u buducnost, i zbog te zaokupljenosti placamo, da nam nas racun ne bi iskliznuo.

Tako ti vidis ruzu, udises njen miris i zelis je posjedovati, a umjesto toga trn povrijedi tvoju ruku, i ti je sebi krvavu povuces... Cesto patimo od gladi, zedji i ceznje a da i ne promislimo da bi mozda sitost za nas propast bila i da bas u oskudici lezi nas spas.

Pa posto se ljudska volja i sudbina tako cesto jedna drugoj protive, predanost je bolja od pobune. Jer ne zaboravi: ono sto ti je kao sirce izgledalo, u stvarnosti cesto biva med.


Nizami
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyTue Sep 15, 2009 6:33 pm

Svaki dan treba ziveti punim plucma kao da je poslednji. Poruka za danas...... Icon_biggrin
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyWed Sep 16, 2009 3:11 pm

Poruka za danas...... Temadecembargj2tl8
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyFri Sep 18, 2009 11:14 pm

Kad jedno odredjeno stanje pocne da vas muci, da postaje neizdrzljivo, nemojte stajati u mjestu, jer bolje nece biti, jos manje pomisljajte na bjezanje natrag, jer se od toga pobjeci ne moze. Da biste se spasli, idite naprijed, tjerajte do vrhunca, do apsurda. Idite do kraja dok ne dotaknete dno, dok vam se ne ogadi. U tome je lijek. Pretjerati, znaci isplivati na povrsinu, osloboditi se.
To vazi za sve: za rad, za nerad, za porocne navike kojih se stidite a kojima robujete, za zivot cula, za muku duha.


I.Andrić
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptySat Sep 19, 2009 10:28 pm

Zivot je otok cije su litice zelje, drvece snovi, cvijece samotinja, vrela zedj, a ono je usred mora samoce i izdvojenosti.

Tvoj zivot je, prijatelju, otok odsjecen od svih otoka i kontinenata. Koliko god ladja i camaca poslao ka drugim obalama i koliko god ladja stiglo na tvoje obale, ti si ipak samo otok izdvojen u svome bolu, osamljen u radosti, dalek u ceznji, nepoznat sa svojim tajnama i zagonetkama.

K.Gibran
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptySat Sep 19, 2009 10:28 pm

Covjek zeli moc. Zato što zivi, što se krece, što se sudara s ljudima.
A zeli da nešto ostavi iza sebe, da nešto stvori, da ne bi samo bitisao, kao drvo.
I izgleda mu da je nešto postigao, da je snazan i vazan, da moze mnogo.
Ali Bog ucini da odjednom progleda i vidi, ne ovim ocima, vec onim drugim, vidovitijim,
da je samo zrnce pijeska u nesagledljivoj pustinji ovoga svijeta, sitan i nevazan koliko i mrav u mravinjaku.


Meša Selimović
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptySun Sep 20, 2009 6:58 pm

... Pocinjem ovu svoju pricu, nizasto, bez koristi za sebe i za druge,
iz potrebe koja je jaca od koristi i razuma, da ostane zapis moj o
meni, zapisana muka razgovora sa sobom, sa dalekom nadom da ce se naci
neko rjesenje kad bude racun sveden, ako bude, kad ostavim trag mastila
na ovoj hartiji sto ceka kao izazov. Ne znam sta ce biti zabiljezeno,
ali ce u kukama slova ostati nesto od onoga sto je bivalo u meni pa se
vise nece gubiti u kovitlacima magle, kao da nije ni bilo, ili da ne
znam sta je bilo. Tako cu moci da vidim sebe kakav postajem, to cudo
koje ne poznajem, a cini mi se daje cudo sto uvijek nisam bio ono sto
sam sad,...

Mesa Selimovic
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptySun Sep 20, 2009 9:08 pm

Ne molim Te, Gospodine, za cuda i videnja, nego za snagu u svakodnevnom životu. Nauči me umeću malih koraka. Učini me sigurnim u razdvajanju vremena. Obdari me osetljivošću da odredim što je veoma važno, a što manje važno.

Molim te za razum da odredim suzdržanost i meru, da kroz život ne klizim, vec da razumno određujem dnevni raspored, da primetim svetlost i vrhunce, da s vremenom na vreme nadem vremena za lepotu, umetnost i kulturu.

Dozvoli mi da spoznam da snovi o prošlosti i buducnosti ne vode daleko. Pomozi mi da dobro delujem neposredno, da sadašnji trenutak prepoznam kao najvažniji.

Sačuvaj me naivnog stava da u životu mora sve dobro proteći. Obdari me treznom spoznajom da su teškoce, neuspesi i udarci stalni pratioci života - uz koje rastemo i zremo.

Podseti me da srce često zamućuje razum. U pravom mi trenutku pošalji prijatelje koji će mi strpljivo reći istinu.

Uvek ću Tebi i ljudima pustiti da mi govore. Istinu ne možemo reći sami sebi, ona nam biva kazivana. Ti znaš koliko nam treba prijateljstvo. Daj mi da budem dorastao tom najlepšem, najzahtevnijem i najosetljivijem daru.

Daj mi dovoljno mašte da u pravom trenutku, na pravu adresu uputim paketic dobrote uz popratno pismo ili bez njega.

Stvori od mene coveka koji ce brazditi duboko poput broda, kako bi dotakao i one koji su "ispod".

Oslobodi me straha da propuštam život. Ne daj mi ono što želim, vec ono što mi treba.

Nauči me umeću malih koraka.


Antoan de Saint
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyMon Sep 21, 2009 10:21 pm

Traži se jedna reč.
Traži se ona reč što mi je već danima navrh jezika, a nikako da je izgovorim, i, možda, napišem. Tražim već godinama tu strašno važnu reč koja bi me spasila, a ne mogu nikako da je nađem, pa izlazim da je tražim po ulicama. Pre toga, otvaram sanduče za pisma (možda mi je neko poslao poštom?), ali tamo su samo neplaćeni računi i opomene.
Odlazim da je tražim po Terazijama; možda sedi pred Moskvom i pije pivo, a možda je u kiosku s novinama.
“Šta radiš?” – pitaju me poznanici.
Šta da im kažem? Da tražim neku reč, a ne mogu da je nađem?
Sve što su tražili, to su i našli, zato što i nisu hteli ništa naročito. Lepo se vidi: umrle su u njima prave reči, a ostali samo brojevi i opšta mesta....

Traži se jedan svet, prekjuče iščezao...
Traži se nada...ona davna nada polagana u sebe same i u vreme koje dolazi.
Traže se svi oni što su nas raznosili komad po komad, deo po deo: delove našeg vremena, naše ljubavi, traže se da vrate ljubav...
Traži se onaj ulični časovnik na banderi pod kojim smo čekali, onaj sat što još uvek otkucava u našem pamćenju. On se traži...

Jedanput bismo primetili da mala kazaljka stoji na šest a velika na dvanaest, i ne bismo se čestito ni okrenuli, a kazaljke su ponovo stajale na šest i na dvanaest, samo bi između ta dva pogleda protekao ceo život. I on se traži – taj život što promiče od danas do sutra, onaj život što je kolao, ključao, puzio, preklinjao, voleo, cmizdrio, čekao, bogoradio, zaustavljao se, podizao i ponovo padao i opet se dizao ispod onog uličnog časovnika koji se traži, a koji je ko zna kuda odnesen.


Momo Kapor - Oglas
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyTue Sep 22, 2009 4:44 pm

Da bi vam istinska energija ljubavi mogla prožeti dušu, mora vas zateći kao da ste se upravo rodili.
Zašto su ljudi nesretni? Zato što žele zarobiti tu energiju, a to je nemoguće. Da bi kanal bio čist, moramo potisnuti osobne priče
i dopustiti energiji da se svakodnevno ukaže kako to ona sama želi. Moramo joj dopustiti da nas vodi.

P.Kueljo
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyWed Sep 23, 2009 9:08 pm

Koliko danas vec postalo je juce i zuri da postane zaborav.Mozda greska u otkucaju sata mozda i greska u koracima koji su pohrlili nekakvoj iluziji,u nadi da stici cu.Zabluda pothranjena i za tili cas u pepeo pretvorena.Da za mene ona je nedostizna.Ispraticu je pogledom sa novom zeljom da mi se opet vrati...i nikada nece biti zaboravljena.

Mozda ,nekada iluzija ,moga imena,vrati se i vrati osmeh i sjaj mojim ocima..Nekada,mozda....
JA
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyWed Sep 23, 2009 11:43 pm

Nema lepše slike nego videti dve glave na jednom jastuku.
Lepo je čak i onda kad su se našle na jednom jastuku jer nisu imale drugi.
Dobra je muka koja nas povezuje i loše je svako dobro koje nas razdvaja.

Dusko Radovic
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyThu Sep 24, 2009 5:42 pm

Jer ,baš kao što vas kruniše,ljubav će vas i razapeti,
isto kao što vas podstiče da rastete,isto će vas i okresati.
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyThu Sep 24, 2009 9:07 pm

Ono sto ti zelim dati,ne nalazi se ,ni u knjigama ni u radnjama skupim,ima ga samo u kutku jednom ,malom,ponekad tuznom,ponekad srecnom,ali toplom i Ispunjenim ljubavlju.....Da tako govori,a ja mu verujem...
Ja
Na vrh Go down
Riverdance
Legenda foruma
Legenda foruma
Riverdance


Female
Registracija : 2009-08-05
Godine : 60
Komentari : 1026

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyFri Sep 25, 2009 6:06 pm

Nežno doticati i obazrivo postupati može samo neko kome je
i samom potreban nežan dodir. S blagošću promatrati i stvari
s ljubavlju ocenjivati, sagledavati duševne razloge i sve ljudske
slabosti, dobrohotno razumeti može samo onaj koji je često u
neumoljivoj tišini samotnih sati bio izručen na milost i nemilost
vlastitim nesputanim mislima.

H.Hesse
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptySat Sep 26, 2009 12:40 pm

......Kako bih samo zelela, da sve nisam umislila,da se ne potkrada zabluda kao zbilja,da iskra u srcu sto dugo sija,ne bude lazna iluzija,Vec srca moga sinfonija,koju slusamo i ti i ja.Mozda nije kasno za nadanja...
I gle..nesto mi sunce jace i lepse sija,neka toplina mojim bicem nailazi kao plima...valjda je prevelika zelja da te imam....podarila mi osmeh na usnama,podarila zar oku ...da sijam...

JA


Poruka za danas...... 798_zaljubljeni-par-01_dreamsti_if
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyWed Sep 30, 2009 1:53 pm

"Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije
sramota. Sama cinjenica da je takva nada mogla da postoji vredi toliko
da nije suvise skupo placena jednim razocarenjem, pa ma kako tesko ono
bilo."
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyFri Oct 02, 2009 1:09 pm

Voli me....vise od juce.....a manje od sutra.....
Poruka za danas...... Vindiesel20070120200699
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptySat Oct 03, 2009 1:24 am

Zemaljski dani teku.....Probudi me ...ne uspavljuj i ovo malo zivota u meni...Poruka za danas...... Svetlost
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptySun Oct 04, 2009 12:51 pm

Nikada surovoscu nemoj ubijati neznost,nikada ne gazi po ljudskim osecanjima,nikada ne beri lovorike nad tugom.Sta te to goni?Imas li kamen u grudima?
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyTue Oct 06, 2009 2:56 pm

U zivotu postoji 5 stvari koje se ne mogu vratiti:

-Kamen koji je bacen

-Izrecena rec

-Izgubljena mogucnost

-Proslo vrjeme

-Ljubav za koju se ne bori...
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyThu Oct 08, 2009 1:15 pm

Iza svakog osmeha stanuje tuga





Grleni osmeh decibele rusi


Tisinu razbija I pucaju stakla


Kolko treba jos osmeha dana


Da bi se tuga iz duse pomakla.


Kao sto ludom, kazu da je brasno


Razliog za smeh,zabava za druge


Kojiko ih ima u redu od tuge


Sto ne vide osmeh ni na kraju
duge.






U svome stanu smeha do suza


Stanuje tuga,I otkaz mi ne da


Kaze da svoje stanarsko pravo


Ni zasta nikom
nece da preda.



A onda sudom omeha trazim


Iseljenje tuge po sili zakona


Hocu svoj osmeh I necu jauke,


JA cu pobediti a nece ONA.


JA
Poruka za danas...... 410_OSMEH-dreamstime_2460031-iryna-kurhan_f
Na vrh Go down
anemona
Administrator
Administrator
anemona


Female
Registracija : 2009-08-11
Godine : 68
Komentari : 8565
Mjesto : Beograd
Mood : legende odlaze u legendu...

Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... EmptyThu Oct 15, 2009 5:14 pm

Voli me danas vise no juce a manje od sutra.... Poruka za danas...... Icon_biggrin
Na vrh Go down
Sponsored content





Poruka za danas...... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poruka za danas......   Poruka za danas...... Empty

Na vrh Go down
 
Poruka za danas......
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» DANAS JE......
» Sta kuvate danas?
» Šta je danas sa romantikom?
» Sta ste kuvali danas????
» Kako sam danas proveo/la dan ???

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Opera.top-forum :: UMJETNOST I KULTURA :: KNJIŽEVNOST-
Idi na: